Twitter Facebook PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Rozvoj oficiálního portálu pro podnikání a export (BusinessInfo.cz)

businessinfo.jpg Projekt Rozvoj oficiálního portálu pro podnikání a export (BusinessInfo.cz) ve vazbě na PVS a ostatní IS VS, jehož cílem bylo zmodernizovat portál poskytující informace pro podnikatele a propojit ho s dalšími portály a informačními systémy veřejné správy, se realizoval v rámci výzvy č. 7 "Elektronizace služeb veřejné správy" Integrovaného operačního programu. Ministerstvo vnitra podpořilo projekt 35 mil. Kč.

Operační program Integrovaný operační program
Oblast intervence 1.1 Rozvoj informační společnosti ve veřejné správě
Číslo a název výzvy 07 - Elektronizace služeb veřejné správy
Realizátor Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade
Celkové náklady projektu 41 779 461 Kč
Přínosy projektu
  • nová grafika, navigace a redakční systém portálu
  • mobilní verze portálu
  • zpřístupnění velkého množství elektronických dokumentů a formulářů
  • lepší orientace a jazykové mutace portálu
Obsah projektu
Portál BusinessInfo.cz poskytuje podnikatelům, exportérům, zahraničním návštěvníkům či odborné veřejnosti komplexní informace ze strany veřejné správy, které jsou jinak roztříštěné v mnoha různých zdrojích. Důvodem realizace projektu byly zejména nedostatky po technologické stránce, které znemožňovaly efektivní provádění změn portálu, a potřeba jeho propojování s jinými portály a informačními systémy veřejné správy.

Cílem projektu proto bylo odstranění duplicity ve zveřejňování informací a především další rozvoj spolupráce s Portálem veřejné správy. Za přispění projektu byl tak vytvořen nový a přehlednější portál. Ten nyní nabízí podnikatelům moderní informační servis a je obohacen o řadu užitečných novinek. Portál získal novou grafikou a navigaci, má robustnější architekturu i nový redakční systém. Funguje také v mobilní verzi, aby si ho uživatelé mohli prohlížet na mobilních telefonech nebo tabletech. Došlo také k propojení obsahů s jinými portály a informačními systémy veřejné správy a zpřístupnění elektronických dokumentů a více než 130 formulářů vyplnitelných prostřednictvím internetu.

„Podnikatelé naleznou potřebné informace vždy na jednom místě. Mohou využívat online poradnu, „stahovat“ a rovnou vyplňovat formuláře, získávat přehled exportních příležitostí, vyhledávat informace podle stádia podnikatelského cyklu. Zahraniční uživatelé určitě ocení připravovanou novinku – jazykové mutace v němčině, ruštině, francouzštině a španělštině,“ doplňuje k novému portálu Mgr. Michal Sontodinomo, vedoucí projektového týmu
Více informací www.businessinfo.cz