Twitter Facebook PDF Export Vytisknout Poslat emailem

O soutěži

bannerMVCR234x58.jpg Vezměte mobil, natočte video a vyhrajte chytré hodinky Samsung Gear, poukázky na knihy a další ceny.

Méně času na úřadech, minimum papírování, více služeb elektronicky a online, profesionální přístup úředníků... To jsou hlavní cíle „chytré“ veřejné správy v České republice, které mají přispět k jejímu efektivnějšímu fungování, snižování byrokracie a větší otevřenosti úřadů. Tyto změny významnou měrou podporují strukturální fondy Evropské unie.

Odbor strukturálních fondů Ministerstva vnitra ČR prostřednictvím Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost přidělil již 12 mld. korun na více než 600 projektů úřadů státní správy, krajů a obcí v letech 2007-2013(2015). CzechPOINT, datové schránky nebo základní registry jsou jen některé z příkladů úspěšných projektů.

Chcete se dozvědět více o podpořených projektech a o změnách, které se dotýkají náš všech, tedy občanů i úředníků? Odbor strukturálních fondů proto vyhlašuje druhý ročník videosoutěže „Natoč chytrý úřad a vyhraj“.

Letos nabízíme dvě kategorie, ve kterých můžete soutěžit. Vyberte si téma, natočte videospot a vyhrajete atraktivní ceny!

1.    Kategorie pro všechny:

 • Komunikujete s veřejnou správou online, využíváte kontaktní místa CzechPOINT nebo datové schránky? Natočte, jak vám moderní technologie na úřadech ulehčují život.
 • Máte dojem, že je pořád co zlepšovat? Měly by moderní „chytré“ úřady fungovat ještě jinak, nabízet další služby? Poraďte nám nebo navrhněte, jakým způsobem zlepšit fungování „chytrého“ úřadu v příštím období.

2.    Kategorie pro úřady veřejné správy:

 • Získali jste pro svůj projekt podporu z Integrovaného operačního programu (o.i. 1.1) nebo Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (o.p. 4.1) prostřednictvím Ministerstva vnitra? Natočte o svém projektu a představte ho veřejnosti. Uveďte, co se vám povedlo, v čem vidíte přínos projektu, jaké nové a lepší služby váš úřad díky tomu poskytuje.

JAK TO PROBÍHÁ?

 • Soutěž trvá od 15. září do 14. prosince 2014
 • Natočte videospot (mobilem, tabletem, videokamerou,…) na vybrané téma o délce minimálně 6 a maximálně 45 sekund
 • Video sdílejte prostřednictvím služeb You Tube, Facebook, Twitter, Instagram nebo Vine
 • Registrujte se na webu Odboru strukturálních fondů (chci se registrovat)
 • Ve videogalerii zvolte možnost Přidat video, do formuláře vložte odkaz na své sdílené video a další požadované údaje a my video zveřejníme (chci přidat video)
 • Čím víc videí natočíte, tím větší máte šanci vyhrát
 • Po ukončení soutěže vybere odborná porota v každé kategorii jedno nejlepší video na základě kreativity, vtipu a kvality zpracování, zároveň návštěvníci webových stránek svými hlasy určí své nejoblíbenější video (hlasovat mohou okamžitě po uveřejnění videa), opět v každé kategorii

VIDEOGALERIE

CO MŮŽETE VYHRÁT?

 • Autoři vítězných videí obdrží tyto atraktivní ceny
 • Kromě toho prvních deset soutěžících, jejichž videa uveřejníme, od nás dostane automaticky balíček dárkových předmětů

Další podrobnosti se dozvíte v pravidlech soutěže.

KDE NALEZNU VÍCE INFORMACÍ O PODPOŘENÝCH PROJEKTECH?

Kontakt pro dotazy a připomínky

info@osf-mvcr_cz

Informační leták k soutěži: