Twitter Facebook PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Aktuality

Aktuální zprávy a novinky z činnosti Odboru strukturálních fondů Ministerstva vnitra ČR.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››

Odbor strukturálních fondů vydal kalendář s úspěšnými projekty Smart Administration

Kalendář na rok 2015 představuje dvacet sedm projektů podpořených z Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Vybrané projekty spojuje snaha naplnit cíle Strategie Smart Administration  a zajistit tak kvalitní a efektivní  fungování veřejné správy.

 

Strukturální fondy podpoří nové registry a projektová centra

Veřejná správa se mění. S pomocí peněz ze strukturálních fondů se zkvalitňují služby poskytované úřady státní správy i územní samosprávy. Cílem je méně papírování, více služeb elektronicky a on-line, zavedení moderních řídicích procesů a profesionální přístup úředníků. Nové registry a projektová centra budují úřady státní správy.

 

Nové číslo newsletteru Odboru strukturálních fondů

Letos poslední číslo Newsletteru patří již tradičně představení projektů podpořených strukturálními fondy.

 

Připravují se další čtyři projekty „Efektivní veřejné správy v ČR“

Ministerstvo vnitra ČR a Ministerstvo spravedlnosti ČR předložily ve Výzvě D9 „Efektivní veřejná správa“ v rámci oblasti podpory 4.1 Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost celkem šest projektů v celkové hodnotě 63 milionů korun, čtyři projekty byly hodnotící komisí doporučeny ke spolufinancování z ESF.

 

Certifikace projektů OP LZZ: 833 milionů korun, IOP: 1 133 milionů korun

Ministerstvo vnitra ČR jako Zprostředkující subjekt pro oblast podpory 4.1 Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) předložilo v rámci certifikace za rok 2014 k proplacení přibližně 833 milionů korun. Pro oblast intervence 1.1 Integrovaného operačního programu  (IOP) se v rámci certifikace jednalo dokonce o částku 1 133 milionů korun.

 

Videosoutěž „Natoč chytrý úřad a vyhraj!“ zná své vítěze

Druhý ročník videosoutěže pořádané Odborem strukturálních fondů probíhal od 15. září do 14. prosince 2014. Soutěžící měli natočit krátký videospot na téma „chytré“ veřejné správy využívající moderní technologie na úřadech . Vítěze vybrala odborná porota a návštěvníci našich webových stránek svými hlasy.

 

Soutěž Natoč chytrý úřad a vyhraj! míří do finále

bannerMVCR234x58.jpg Zapojte se do soutěže Odboru strukturálních fondů Ministerstva vnitra a vyhrajte chytré hodinky Samsung a další zajímavé ceny. Stačí, když natočíte krátký videospot na téma modernizace veřejné správy. Máte čas už jen do 14. prosince!

 

Policie buduje v krajích moderní infrastrukturu. S pomocí evropských peněz

Jednou z nezbytných podmínek zvýšení akceschopnosti Policie České republiky je modernizace její komunikační infrastruktury. Spolehlivá, dostupná a bezpečná infrastruktura pomůže zrychlit a zkvalitnit každodenní práci policie.

 

Jaké jsou podle Vás přínosy projektů elektronizace veřejné správy?

Hlasujte v anketě Odboru strukturálních fondů, Vaše odpovědi nás zajímají. Anketu naleznete na titulní straně našeho webu.

 

Natočte svůj projekt „chytrého“ úřadu a vyhrajte

bannerMVCR234x58.jpg Videosoutěž s Odborem strukturálních fondů trvá ještě měsíc, proto neváhejte a zapojte se také. Realizujete zajímavý projekt veřejné správy? Představte ho krátkým videem a vyhrajte hodnotné ceny. Až do 14. prosince soutěžíme o chytré hodinky Samsung a poukázky na knihy v hodnotě 1000 Kč. Autoři prvních deseti videospotů od nás navíc dostanou balíček dárkových předmětů.

 

Kybernetická bezpečnost je tématem veřejné správy

Zajištění kybernetické bezpečnosti je nepochybně jednou z klíčových výzev současné doby. Dynamika vývoje kybernetických hrozeb má výrazně rostoucí tendenci, na což musí v první řadě reagovat stát ze své centrální pozice. Řadu opatření pomohou zafinancovat strukturální fondy.

 

Upozornění pro žadatele ve výzvě č. 17 IOP - navýšení alokace

Upozorňujeme žadatele Integrovaného operačního programu ve výzvě č. 17, že Zprostředkující subjekt Ministersvo vnitra provedl navýšení alokace výzvy  z původní částky 650 000 000 Kč o 844 056 081 Kč (85% podíl ERDF). Nová výše alokace tak činí 1 494 056 081 Kč (85 % ERDF).

 

Prevence kriminality s pomocí map budoucnosti

Mapy budoucnosti jsou moderním nástrojem ke zvýšení efek­tivity a kvality výkonu veřejné správy v oblasti prevence kri­minality. Jsou založeny na analýze a predikci kriminality a vy­cházejí ze zahraničních zkušeností.

 

Startuje 2. ročník videosoutěže Natoč chytrý úřad a vyhraj

bannerMVCR234x58.jpg Odbor strukturálních fondů Ministerstva vnitra zahajuje druhý ročník videosoutěže „Natoč „chytrý“úřad a vyhraj!“ o chytré hodinky Samsung Gear 2 Neo nebo Fit. Soutěž probíhá až do 14. prosince.

 

Pozvánka na konferenci IOP a IROP: Úspěchy a nové cíle

Ministerstvo pro místní rozvoj si Vás dovoluje pozvat na jednodenní konferenci věnovanou Integrovanému operačnímu programu a Integrovanému regionálnímu operačnímu programu. Konference se uskuteční 24. září 2014 v Pardubicích.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20   Následující   ››