Twitter Facebook PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Barometr čerpání krajských úřadů v ČR

Analýza Odboru strukturálních fondů MV ČR srovnává úspěšnost čerpání krajských úřadů. Čerpá přitom z poměru finančního objemu schválených žádostí na počet obyvatel v daném kraji.  To znamená, že nejlepším žadatelem není krajský úřad s největším objemem schválené dotace, ale krajský úřad s nejlepším koeficientem čerpání. Srovnání se týká pouze výzev, u nichž jsou příjemci dotací jednotlivé krajské úřady (08 IOP, 40, 42, 57 a 69 OP LZZ).

Tabulka_Barometr_kraj__.JPGIndex úspěšnosti má celkem 5 kategorií, přičemž krajské úřady s nejlepším výsledkem jsou označeny ikonkou se sluníčkem, nejhorší pak mráčkem s deštěm a sněhem.
Kraje_barometr_2.jpg

Karlovarský kraj získal nejvíce peněz z evropských fondů na obyvatele

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 150,77 milionu korun.

 

Liberecký kraj je mezi kraji druhý nejlepší v čerpání z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 161,2 milionu korun.

 

Kraj Vysočina je na špici v čerpání peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 159,5 milionu korun.

 

Plzeňský kraj skončil v čerpání peněz z evropských fondů těsně pod stupni vítězů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 151,4 milionu korun.

 

Zlínský kraj je pátým nejlepším krajem v čerpání peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 155 milionů korun.

 

Královéhradecký kraj boduje v počtu předložených projektů financovaných penězi z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 132,76 milionu korun.

 

Olomoucký kraj získal z evropských fondů 150 milionů korun na modernizaci veřejné správy

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 150 milionů korun.

 

Pardubický kraj získal z evropských fondů 120 milionů korun na modernizaci veřejné správy

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 120,14 milionu korun.

 

Jihočeský kraj získal z evropských fondů 136 milionů korun na modernizaci veřejné správy

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 136,25 milionu korun.

 

Ústecký kraj získal z evropských fondů 143 milionů korun na modernizaci veřejné správy

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 143,44 milionu korun.

 

Jihomoravský kraj získal z evropských fondů 159 milionů korun na modernizaci veřejné správy

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 159,2 milionu korun.

 

Moravskoslezský kraj boduje v počtu předložených projektů financovaných penězi z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 170,5 milionu korun.

 

Středočeský kraj získal z evropských fondů 158,5 milionu korun na modernizaci veřejné správy

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 158,5 milionu korun.