Twitter Facebook PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Barometr čerpání obcí s rozšířenou působností v ČR

Analýza Odboru strukturálních fondů MV ČR srovnává úspěšnost čerpání v obcích s rozšířenou působností (ORP). Čerpá přitom z poměru finančního objemu schválených žádostí na počet obyvatel v dané ORP. To znamená, že nejlepším žadatelem není ORP s největším objemem schválené dotace, ale ORP s nejlepším koeficientem čerpání. Srovnání se týká pouze výzev, u nichž jsou příjemci dotace orgány místní samosprávy.

OBarometr.jpgbce s rozšířenou působností představují mezičlánek přenesené působnosti státní správy mezi krajskými úřady a obecními úřady, proto mají oproti ostatním obcím (městům) některé další oblasti působnosti, tedy nejen ve vlastním správním obvodu, ale zpravidla pokrývají i další obce v okolí. V ČR existuje 205 obcí s rozšířenou působností.

Město naopak obecně zahrnuje více než tři tisíce obyvatel a může sestávat z více původních měst nebo může zahrnovat i okolní vesnice, které nejsou samostatnými obcemi. V Česku tak existuje okolo šesti stovek měst.

Uvedené údaje jsou tedy vztaženy k ORP a nepopisují pouze samotné město, ale celou působnost obce.

Index úspěšnosti má celkem 5 kategorií, přičemž ORP s nejlepším výsledkem jsou označeny ikonkou se sluníčkem, nejhorší pak mráčkem s deštěm a sněhem.

Úřady v Chebu získaly v Karlovarském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 14,7 milionu korun.

 

Úřady v Roudnici nad Labem získaly v Ústeckém kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 13,6 milionu korun .

 

Úřady v Jilemnici získaly v Libereckém kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 7,9 milionu korun.

 

Úřady v Hořicích získaly v Královéhradeckém kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 10 milionů korun.

 

Úřady ve Svitavách získaly v Pardubickém kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za téměř 9,8 milionu korun.

 

Úřady z Mohelnice získaly v Olomouckém kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za téměř 5,5 milionu korun.

 

Úřady v Opavě získaly v Moravskoslezském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 74 milionů korun.

 

Úřady Valašského Meziříčí získaly ve Zlínském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 15,5 milionu korun.

 

Úřad v Pohořelicích získal v Jihomoravském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) má schválené projekty za 12 milionů korun.

 

Úřady ve Žďáru nad Sázavou získaly na Vysočině nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za více než 25 milionů korun.

 

Úřady v Dačicích a Milevsku získaly v jižních Čechách nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 18 milionů korun.

 

Úřady v Blovicích získaly v Plzeňském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za dva miliony korun.

 

Úřady v Českém Brodě získaly ve Středočeském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

Z Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 7 milionů korun.