Twitter Facebook PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Startuje 2. ročník videosoutěže Natoč chytrý úřad a vyhraj

bannerMVCR234x58.jpg Odbor strukturálních fondů Ministerstva vnitra zahajuje druhý ročník videosoutěže „Natoč „chytrý“úřad a vyhraj!“ o chytré hodinky Samsung Gear 2 Neo nebo Fit. Soutěž probíhá až do 14. prosince.

Méně času na úřadech, minimum papírování, více služeb elektronicky a online, profesionální přístup úředníků... To jsou hlavní cíle „chytré“ veřejné správy v České republice, které mají přispět k jejímu efektivnějšímu fungování, snižování byrokracie a větší otevřenosti úřadů, za významné podpory strukturálních fondů Evropské unie.

Patříte mezi pokrokové občany, kteří využívají moderní technologie, aby se zbavili stohů papírových dokumentů, stresu z nedoručení doporučené zásilky nebo front na úřadech? Realizoval váš úřad projekt, který přispěl k modernizaci a elektronizaci veřejné správy za podpory Evropské unie? Natočte o tom krátké video a zapojte se do soutěže. Můžete vyhrát nejen zajímavé ceny, ale také inspirovat občany, kteří výhody elektronizace na úřadech dosud příliš nevyužívají, nebo další úřady, které projekty na modernizaci a elektronizaci svých služeb teprve chystají.

JAK TO PROBÍHÁ?

Do soutěže se lze zapojit ve dvou kategoriích – v kategorii „pro všechny“ a v kategorii „pro úřady veřejné správy“.

V kategorii „pro všechny“ můžete svůj videospot natočit na některé z těchto témat:

1)   Jak vy sami vidíte modernizaci úřadů v České republice, co vám nejvíce ulehčuje komunikaci s úřady a jak? Je to Czech POINT s úředními výpisy na jednom místě, odesílání dopisů přes datové schránky zdarma nebo některý ze stovek malých regionálních projektů, jehož výhody využíváte ve vašem kraji? 

2)   Máte dojem, že je pořád co zlepšovat? Měly by moderní „chytré“ úřady fungovat ještě jinak, nabízet další služby? Poraďte nám nebo navrhněte, jakým způsobem zlepšit fungování „chytrého“ úřadu v příštím období.

V kategorii pro „úřady veřejné správy“ natočte videospot o svém projektu, na který jste získali podporu z Integrovaného operačního programu (o. i. 1.1) nebo Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (o. p. 4.1), a představte ho veřejnosti. Uveďte, co se vám povedlo, v čem vidíte přínos projektu, jaké nové a lepší služby váš úřad díky tomu poskytuje.

Své videospoty o délce minimálně 6 a maximálně 45 sekund sdílejte na sociálních sítích YouTube, Facebook, Twitter, Vine nebo Instagram, registrujte se na webu Odboru strukturálních fondů www.osf-mvcr.cz a ve videogalerii vložte odkaz na sdílené video.

CO MŮŽETE VYHRÁT?

Nejlepší video z každé kategorie vybere odborná porota na základě kreativity, vtipu a kvality zpracování, další vítěze určí návštěvníci webových stránek svými hlasy. Vítězové obdrží chytré hodinky Samsung Gear 2 Neo nebo Samsung Gear Fit a poukázky v hodnotě 1000 Kč na nákup knih.

Navíc prvním deseti soutěžícím, kterým zveřejníme jejich videa, pošleme balíček propagačních předmětů.

Soutěž trvá od 15. září 2014 do 14. prosince 2014. Bližší informace k soutěži a její pravidla naleznete na odkaze http://www.osf-mvcr.cz/o-soutezi.

Odbor strukturálních fondů
Ministerstvo vnitra